KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16878268
nr 1687 8268
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1964, "sjöbod Hallnäs", Öland. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 17 mars 2025
kl 18:04:37
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon